Як ви думаєте, в якому місці рветься волосінь ? Звичайно на вузлі. Властивістю вузлів послаблювати міцність волосіні я навіть користуюсь. Зав`язую на поводку вузол в районі гачка і при сильному зацепі, від якого не можливо відчепитись, відриваю тільки ту частину яка була нижче вузла. Переважно вузли понижують міцність волосіні на 10-15% , але з цим приходиться миритись.
Нерідко доводиться чути нарікання риболовів, що та чи інша волосінь погана бо "не тримає вузлів". Діло тут не в волосіні - всі вони рвуться на вузлах. Справа в тому що волосіні є жорсткі , а є еластичні, є вузли з вищим процентом співвідношення міцності волосіні до розриву на вузлі і меншим, є правильно зав`язані вузли , а є неправильно.
По своїй різновидності вузли можна поділити на: вузли для прив`язування гачків,мормишок і т.д.,і на вузли для з`єднання між собою волосіней.
Якщо вузол надійний і зав`язаний правильно, то при випробуванні на розрив волосінь повинна розірватись на прямій ділянці , а не на вузлі. І ще одне : якої б товщини не була волосінь, вам мало буде з неї користі якщо ви не вмієте правильно в`язати вузли!
Вузол для скріплення 2 волосіней

Вузол типу Palomar



Вузол дуже просто в'яжеться. Його застосовують в тих випадках, коли основну волосінь потрібно пов'язати з вертлюжком. Гачки з колечком або головки твістеров також надійно з'єднуються за допомогою цього вузла. Недолік вузла Palomar: оскільки вузол в'яжеться на удвічі складеній волосіні, він укорочує повідець сильніше, ніж решта вузлів.
Перед остаточним затягуванням вузол змочити.
Вузол типу "покращуваний клінч" (Improved Clinch Knot)


Вузол типу "Покращуваний клінч" - один з найчастіше вживаних. З його допомогою можна сполучати колечко гачка і повідець, а також вертлюжок і основну волосінь. Краще всього вузол типу "клінч" годиться для монофільних волосіней діаметром до 0,4 мм. Якщо використовувати товщі волосіні, то вузол неможливо по- сьогоденню міцно затягнути. Для плетених волосіней з гладкою поверхнею (Fireline і т.п.) вузол типу "клінч" непридатний, тому що під навантаженням він починає "повзти". Міцність волосіні на вузлі - до 95%.
Вузол Uni
Вузли для прив'язки гачків
Прогинання
Веретено
Глухий вузол
Якщо на кінці повідця зроблена петля, що не затягується, найпростіший і надійніший спосіб прикріпити до неї риболовецький гачок - це протягнути її кінець у вушко гачка і перекинути через гачок, утворивши глуху петлю. Цей спосіб хороший для бавовняних волосіней і тонких з поліамідних смол. Його можна застосувати і в тому випадку, якщо петля зроблена з м'якого дроту. Цим способом зручно прив'язувати до волосіні вантажила.
Рибальська вісімка
Це надійніший спосіб прикріплення волосіні до гачка з вушком. Він дає повну гарантію, що гачок не відв'яжеться.
Захватний вузол
Цей вузол є половиною зміїного вузла, вживаного для скріплення двох синтетичних тросів. Він годиться для будь-якої волосіні і є дуже надійним вузлом.
Повідковий на основі простого вузла
Уміння швидко і надійно прив'язувати до волосіні повідці - справа важлива для кожного риболова. Цей вузол рекомендується застосовувати для швидкої зміни поперечних повідців. Спочатку потрібно на волосіні зав'язати простій вузол, не затягуючи його до кінця. Поперечний повідець з гачками на кожному кінці проведіть в середину напіввузла, навколо петли і назад в середину напіввузла, як це зображено на схемі. Вирівнявши довжину обох повідців, затягніть вузол. Якщо ви хочете прив'язати до волосіні тільки один повідець, зав'яжіть на протилежному кінці вісімку і витягніть повідець до кінця, поки вісімка не упреться в простий вузол.